Monitory z serii ProArt
Moc do realizacji Twoich wizji

Napędzając twórców treści

Koloryści

Fabryczna kalibracja wstępna zapewniająca niewielkie odchylenia w wyświetlaniu kolorów na poziomie Delta E < 1 oraz szeroka przestrzeń barw razem gwarantują najlepszą w branży dokładność odwzorowania kolorów.

Twórcy filmów

Matryca 4K z podświetleniem diodami mini LED oferuje wysoką jasność i ciemniejsze odcienie czerni dla zapewnienia wyjątkowego kontrastu kolorów oraz dokładnego odwzorowania kolorów w treściach HDR.

Edytorzy wideo

Doskonała wierność odwzorowania barw na poziomie Delta E < 2 zapewnia stabilną jakość w procesach produkcji filmów.

Projektanci graficzni

Idealna mieszanka ekstremalnej wydajności, najwyższej dostępnej rozdzielczości oraz szerokich możliwości połączeń umożliwia elastyczne i wydajne procesy pracy.

Fotografowie

Obraz o ekstremalnie wysokiej rozdzielczości z doskonałymi kolorami, kontrastem i jasnością pozwala prezentować zdjęcia ze stabilnym, niesamowitym poziomem detali.

Efekty wizualne o ogromnym bogactwie detali

Technologia podświetlenia mini LED wykorzystuje mniejsze diody LED do zapewnienia maksymalnie trzy razy większej liczby diod w porównaniu do konwencjonalnych paneli o zbliżonych wymiarach. Gęsto ułożone diody mini LED umożliwiają większą precyzję wyświetlania i wyższą jakość. Ponadto indywidualne sterowanie podświetleniem w niesamowitych wielu strefach zapewnia wyższą luminancję i głębokie odcienie czerni, co przekłada się na niezrównany kontrast i wyjątkowo dokładne odwzorowanie treści w HDR.

Tylko w wybranych modelach, strefy miejscowego przyciemniania zależą od modelu

Ciemniejsze czernie, jaśniejsze biele

Wysoka jasność 1000 nitów i więcej umożliwia wyświetlanie obrazu o doskonałym kontraście pomiędzy najciemniejszymi czerniami a lśniącą bielą dla zapewnienia najlepszych wrażeń w HDR.

Tylko w wybranych modelach

Twórz treści w ultrażywym obrazie HDR

Dzięki ekskluzywnej technologii ASUS Smart HDR monitory ProArt obsługują kilka formatów HDR, w tym Dolby Vision®, HLG oraz HDR-10.

Dolby Vision zapewnia doskonałe wrażenia podczas oglądania z niespotykanymi dotąd poziomami jasności i kontrastu oraz idealnymi kolorami.

Technologia HLG umożliwia użytkownikom oglądanie i tworzenie treści dla platform streamingowych i telewizji satelitarnej, takich jak BBC iPlayer, japońska telewizja NHK TV oraz DirecTV.

Obsługa HDR-10 gwarantuje kompatybilność z dostępnymi serwisami streamingowymi oraz stale rosnącą liczbą gier kompatybilnych z HDR.

Technologia Dolby Vision jest obsługiwana w wybranych modelach

Zapewnij sobie całkiem nowe wrażenia wizualne

Możesz korzystać z różnych, szeroko stosowanych w branży przestrzeni barw, jak np. DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec. 709 oraz Rec. 2020, co przyda się podczas obróbki wideo i postprodukcji. Matryca IPS z wysokim poziomem jasności i technologią Quantum Dot zapewnia twórcom treści szerokie spektrum kolorów do eksperymentowania.

Wierne odwzorowanie barw od razu po uruchomieniu

Użytkownicy wykorzystujący kolory w profesjonalnej pracy muszą w pełni polegać na dokładności wyświetlania barw przez monitor, aby zapewnić, że ich dzieła będą wyglądały dokładnie tak, jak to zaplanowali. Monitory ProArt są skalibrowane fabrycznie i posiadają certyfikację Calman Verified dla zagwarantowania wiodącej w branży precyzji wyświetlania barw. Każdy monitor ProArt przechodzi rygorystyczne i wyjątkowo drobiazgowe testy dla zapewnienia bardziej płynnej gradacji kolorów. Konsumenci realizujący profesjonalne projekty mogą być pewni najwyższej wierności kolorów podczas oglądania oraz doskonałych wrażeń w procesach tworzenia treści.

Wiodąca w branży wierność odwzorowywania kolorów

Wstępna kalibracja fabryczna przy użyciu nowego, trzystopniowego procesu dla zagwarantowania najlepszej w branży wierności odwzorowywania kolorów. Monitor przechodzi najsurowsze testy przy zastosowaniu zaawansowanej technologii ASUS do śledzenia skali szarości. Zapewnia to bardziej płynne gradacje kolorów, lepszą jednolitość barw oraz wyjątkową precyzję wyświetlania kolorów z wartością Delta E (ΔE) < 1 , która określa stopień różnic pomiędzy poszczególnymi odcieniami kolorów z przestrzeni barw sRGB i Adobe RGB. Każdy poziom w skali szarości jest dokładnie mierzony i ustawiany dla zagwarantowania zgodności z precyzyjnym standardem DICOM.

ΔE < 1

Przestrzenie barw sRGB i Adobe RGB

Delta E <1 lub Delta E <2 w zależności od modelu

Co sądzą profesjonaliści

Reżyser, fotograf, producent filmowy

Brett Danton

Monitory referencyjne o jakości profesjonalnej zawsze są bardzo drogie. Zanim otrzymałem ten monitor, mogłem oceniać swoje obrazy wyłącznie w drogim studiu do postprodukcji. Czasy się zmieniły i wszyscy zaczęliśmy pracować zdalnie w domu. Teraz mogę bez problemu pracować w domu na wcześniej niemożliwym do uzyskania poziomie. Całkowicie odmieniło to mój proces postprodukcji..

Kolorysta, właściciel firmy zajmującej się postprodukcją

Darren Mostyn

Bardzo istotne jest, aby monitor był skalibrowany i precyzyjnie spełniał standardy stosowane w emisji multimediów. W mojej pracy kluczowe są kolory, dlatego jeśli nie posiadam precyzyjnego odwzorowania barw, to pracuję „na ślepo”. Dobra wydajność w zakresie kolorów oznacza, że mogę polegać na swoim monitorze, że wyświetla dokładnie taki obraz, jaki wyślę do stacji telewizyjnej. Monitor wysokiej jakości nie może maskować niedociągnięć czy upiększać obrazów. Muszę widzieć każdy detal – jak również każdą wadę – w obrazie.

Filmowiec, specjalista od produkcji wirtualnej

HaZ Dulull

Jestem reżyserem bezpośrednio angażującym się w procesy i uczestniczę w każdym etapie produkcji – od wizualizacji wstępnej, po animacje, oświetlenie, obróbkę i kolorystykę. Posiadając profesjonalny monitor mam pewność, że nie zgaduję, jeśli chodzi o kolory i detale. Dzięki temu nie muszę później odpowiadać na e-maile od dyrektorów lub sponsorów z zapytaniem „Dlaczego na moim ekranie jest to mleczne lub za ciemne”. Potrzebuję monitora, który będzie nie tylko doskonały pod względem technicznym, ale również dostępny w korzystnej cenie dla takiej niezależnej spółki produkcyjnej, jak moja.

Filmowiec

Khaled Spiewak

Khaled Śpiewak jest niezależnym filmowcem. Pokonał trudności w mowie, wyobrażając sobie i tworząc własne światy, postacie i tekstury a później ożywiając je w swojej wyobraźni. W swoim niedawnym projekcie teledysku wiedział, że jego dzieło musi wyróżniać jaskrawymi czerwieniami i zieleniami, czego zobaczenie umożliwił mu jego monitor ProArt PA32UCX-PK z HDR przy 1000 nitach.

Dokumentalista

Bas Goosens

Bas Goosens jest dokumentalistą i właścicielem agencji filmowej Ministry of Frames. Swój najnowszy film dokumentalny o tradycji fajerwerków w Holandii ukończył z ASUS ProArt PA32UCX. Pozwoliło mu to dokładnie odwzorować kolor, dzięki czemu mógł skupić się na tworzeniu historii.

ProArt dla edukacji

MetFilm School London

MetFilm School to wiodąca szkoła filmowa w Wielkiej Brytanii oferująca kursy licencjackie, podyplomowe i krótsze w różnych dziedzinach rzemiosła. Jej kampusy znajdują się w działających studiach filmowych, takich jak Ealing Studios w Londynie i studio BUFA w Berlinie.

sprawdź ofertę monitorów Asus ProArt w x-kom