Ułatw sobie codzienność

Rób to, co kochasz, bez barier

Poznaj funkcje Microsoft 365, Windows 11 oraz Xbox opracowane z myślą o pokonywaniu barier. Odkrywaj świat i rób to, co kochasz.

Funkcje ułatwiające obsługę

Korzystaj ze wsparcia w realizacji codziennych zadań

Dyktowanie

Sterowanie
wzrokiem

Dyktowanie

Użyj swojego głosu, aby stworzyć dokument lub napisać maila. Funkcja dyktowania w Windows 11 zamieni to co mówisz na tekst z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych.

Sterowanie wzrokiem

Uprość korzystanie z komputera i ulubionych aplikacji za pomocą oczu dzięki narzędziu „Sterowanie oczami” w systemie Windows 11. Ciesz się zaletami dodatkowego wsparcia w postaci kamer reagujących na ruchy gałek ocznych z prostym w obsłudze launchpadem.

Dostęp głosowy

Obsługuj komputer za pomocą głosu dzięki narzędziu „Sterowanie mową” w systemie Windows 11. Otwieraj aplikacje i przełączaj się między nimi, surfuj po świecie online, odbieraj i wysyłaj wiadomości e-mail. Dzięki ułatwieniom dostępu te i wiele innych zadań wykonasz z łatwością bez użycia myszki i klawiatury.

Funkcje ułatwiające czytanie

Nie przegapisz już żadnego szczegółu.

Czytnik immersyjny

Narrator

Czytnik immersyjny

Popraw płynność przeglądania tekstu, czytanie ze zrozumieniem oraz koncentrację podczas wyświetlania treści online dzięki czytnikowi immersyjnemu w Microsoft edge. Dostosuj do swoich potrzeb czytelność witryn poprzez wyeliminowanie wizualnych elementów zakłócających obraz i dostosowanie odstępów, kolorów, rozmiaru i wielu innych parametrów.

Narrator

Za pomocą zintegrowanej w systemie Windows funkcji Narratora usłyszysz treści wyświetlane na ekranie. Narzędzie to upraszcza nawigację, korzystanie z aplikacji czy też przeglądanie Internetu. Opisuje także obrazy za pomocą naturalnego głosu i współpracuje z urządzeniami do odczytywania pisma Braille'a.

Funkcje ułatwiające słyszenie

Dźwięk dostrojony do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dźwięk mono
i Miganie ekranu

Napisy na żywo

Dźwięk mono i Miganie ekranu

Odkryj więcej dźwięków z komputera dzięki konwersji dźwięku stereofonicznego na jednokanałowy w ramach systemu Windows 11. Połącz lewy i prawy kanał audio stereo w jeden, by zyskać optymalne wrażenia słuchowe. System Windows daje również możliwość zamiany alertów dźwiękowych na wizualne dzięki czemu nadejście powiadomienia może być sygnalizowane miganiem paska tytułu aktywnego okna, aktywnego okna lub całego ekranu.

Napisy na żywo

Skorzystaj z funkcji napisów na żywo w systemie Windows 11 aby lepiej zrozumieć dźwięk w oglądanych filmikach, serialach telewizyjnych lub filmach. Dostosuj sposób prezentacji napisów do swoich potrzeb zmieniając ustawienia rozmiaru tekstu, czcionki, koloru i kontrastu.

Funkcje ułatwiające widoczność

Zyskaj lepszą przejrzystość treści.

Motywy kontrastu

Lupa

Filtry kolorów

Motywy kontrastu

Zmień wygląd elementów pulpitu i aplikacji systemu Windows 11 poprzez dopasowanie odpowiedniego kontrastu. Niezależnie od stopnia wrażliwości na światło i długości pracy przy komputerze system Windows zapewni Ci odpowiednie warunki do pracy i nauki nie rezygnując przy tym z estetyki i jakości.

Lupa

Dostosuj swój ekran do własnych potrzeb z systemem Windows 11. Spersonalizuj kursor tekstu i wskaźnik obrazu, dobierz odpowiedni rozmiar czcionki oraz jej kolor. Skorzystaj również z funkcji lupy, dzięki której powiększysz wybrane części ekranu.

Filtry kolorów

Popraw widoczność zdjęć i kolorów stosując filtry do ekranu w ramach systemu Windows 11. Filtry dedykowane osobom z daltonizmem zmieniają palety kolorów dzięki czemu rozróżnisz nawet subtelne przejścia między kolorami i zobaczysz cały obraz.

Funkcje ułatwiające rozgrywkę

Pomocne udoskonalenia, które sprawią Ci frajdę podczas grania.

Copilot, czyli dwa kontrolery w jednym

Dostosowywanie mapowania przycisków

Dostosowywanie
obrazu

Copilot, czyli dwa kontrolery w jednym

Funkcja Copilot paruje ze sobą dwa kontrolery, dzięki czemu można z nich korzystać, jakby były jednym urządzeniem. Po sparowaniu oba kontrolery zapewniają pełną kontrolę nad grą, a Ty możesz korzystać z dowolnego z nich, jak tylko chcesz.

Dostosowywanie mapowania przycisków

Użyj aplikacji Akcesoria Xbox, aby skonfigurować układ przycisków Twojego kontrolera bezprzewodowego do konsoli Xbox.

Dostosowywanie obrazu

Skonfigurowanie konsoli Xbox w celu zwiększenia jej dostępności wymaga wykonania zaledwie kilku kroków. Aktywuj funkcje Narratora, Podpisów i Transkrypcji gry, dostosuj kontrast do upodobań, przejdź w tryb nocny i skorzystaj z wielu innych funkcji.