marcin ‘ryba’ rywak - sylwetka mistrza

Poznaj Marcina ‘rybę’ Rywaka. Wicemistrza świata i mistrza Europy Master Overclocking Championship, który o podkręcaniu CPU wie wszystko. Marcin ma ogromną wiedzę oraz niesamowite doświadczenie zdobyte przez lata dzięki pasji, jaką jest overclocking. W x-kom cenimy umiejętności ‘ryby’. Jest głównym inżynierem desktopów i razem z nami tworzy potężne komputery dla graczy.

chłodzenie wodne, konstruowane
w całości przez ‘rybę’

wyjeżdża od nas
z podkręconym CPU

Ryba Master Race

 

‘ryba’ wraca po złoto i po 6-iu latach nieobecności staje w szranki z najlepszymi overclockerami Starego Kontynentu. Cel? Awans do top 20 w Europie. W Polsce jest jeszcze numerem 2, ale zmiana lidera jest tylko kwestią czasu.

 

Sprawdź wyniki ‘ryby’ w Hardware Bot: hwbot.org

krok pierwszy – limitowana seria G4M3R 500 Selected Edition. Dziesięciu unikalnych komputerów z ręcznie wyselekcjonowanymi i podkręconymi procesorami Intel Core i7-9700K. Na temat selekcji CPU i wykorzystania takiego procesora powstał materiał wideo, który zobaczysz poniżej.

krok drugi – desktop-niespodzianka, sprzęt dla miłośników oryginalnych rozwiązań sprzętowych. Limitowane edycje desktopów: x-kom G4M3R 500 SELECTED oraz x-kom G4M3R 600 SPECIAL.

krok trzeci – projekt szlachetny, ambitny i wyjątkowy. Marcin tworzy desktop Custom G4M3R, który przekażemy w styczniu na licytację charytatywną WOŚP. Takiego komputera jeszcze w Polsce nie było. Powstanie ekstremalnie podkręcony unikat – niepowtarzalny pod kątem designu, mocy oraz customowego chłodzenia.

Podkręcamy dla WOŚP

Proces powstawania desktopa Custom G4M3R rozegra się na Twoich oczach. Poniżej obejrzysz filmy, w których gospodarzem jest oczywiście Marcin ‘ryba’ Rywak. Selekcjonuje komponenty – najlepsze z najlepszych, a następnie, krok po kroku, omawia proces ich podkręcania.

Każdy odcinek poświęcony jest innemu podzespołowi, informując o wszelkich aspektach overclockingu PC. Z podkręconych przez ‘rybę’ podzespołów powstała overclockingowa bestia – nasz dar na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finalnie z podkręconych podzespołów powstanie komputer CUSTOM G4M3R – nasz dar na licytację Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy.