Zaprojektowane z myślą o środowisku

Kup wybrane produkty Sony,
odbierz zwrot na konto
i włącz się w ochronę naszej Planety.

Jak skorzystać z promocji

Kup wybrany produkt Sony od 04.03. do 31.03.2024. Maksymalna liczba produktów: 2 na kategorię, łącznie 8 na Klienta

Od 18.03. do 28.04.2024 zarejestruj produkt na stronie promocji, korzystając z konta My Sony. Wypełnij formularz najwcześniej po 14 dniach od zakupu.

Podaj wymagane dane niezbędne do potwierdzenia zakupu. Postępuj zgodnie z instrukcją w formularzu.

Odbierz cashback na numer konta podany podczas rejestracji w My Sony.

Aparaty do wideoblogów
ZV-1
250 zł zwrotu
Sprawdź
ZV-1F
250 zł zwrotu
Sprawdź
Telewizory Sony LED
98" 85" 75" 65" 55"
SONY X90L
2500zł zwrotu
1000zł zwrotu
500zł zwrotu
500zł zwrotu
350zł zwrotu
Sprawdź
85" 75" 65"
SONY X95L
2000 zł zwrotu
1000 zł zwrotu
850 zł zwrotu
Sprawdź
Słuchawki z systemem redukcji hałasu
black blue white
WH-1000XM5
200 zł zwrotu
200 zł zwrotu
200 zł zwrotu
Sprawdź
black white
WF-1000XM5
200 zł zwrotu
200 zł zwrotu
Sprawdź
Soundbary
HT-S2000
150 zł zwrotu
Sprawdź

Road to Zero

Road to Zero to globalny plan firmy Sony, którego celem jest osiągnięcie zerowego śladu środowiskowego w całym cyklu życia produktów i działalności gospodarczej do 2050 roku. Działania obejmują ograniczanie zmian klimatycznych (do 2040 roku), ochronę zasobów, kontrolę substancji chemicznych i promowanie różnorodności biologicznej.

Wszystkie produkty wywierają wpływ na środowisko przez cały cykl życia, od momentu wykorzystania zasobów, poprzez produkcję, dystrybucję, użytkowanie i ostateczną utylizację. Podejmowane przez firmę Sony działania są drogą do osiągnięcia zerowego śladu środowiskowego na każdym z tych etapów.

Działania sony
Efektywne wykorzystanie surowców
SORPLAS™

Sony wprowadza stopniowo do swoich produktów plastik z recyklingu1. Opracowane przez firmę tworzywo SORPLAS™ powstaje z używanych butelek na wodę, zużytych dysków optycznych pochodzących z fabryk i rynku oraz specjalnego opóźniacza palenia. SORPLAS™ nie ulega nadmiernej degradacji po kilkakrotnym ponownym przetworzeniu. Przewiduje się więc, że w przyszłości tworzywo to będzie odzyskiwane i ponownie wykorzystywane w nowych produktach. Tworzywo SORPLAS™ znajdziesz m. in. w aparatach ZV-E1 i ZV-1 II oraz telewizorach Bravia X90L i X95L.

Dążą do
Oszczędzanie energii
Pulpit Eko | BRAVIA CAM™

Zadaniem producentów powinno być dostarczenie rozwiązań, które umożliwią ograniczenie wpływu na środowisko na każdym etapie życia produktu. Zastosowane w telewizorach Bravia funkcje mają spełniać takie zadanie. „Pulpit Eko” centralizuje zarządzanie wszystkimi ustawieniami oszczędzania energii i pozwala dostosowywać te ustawienia do sposobu użycia telewizora i warunków oświetlenia zmniejszając jego jasność. Wizualizuje również wkład użytkownika w zmniejszanie wpływu na środowisko naturalne.

Redukcji śladu środowiskowego
Original Blended Material™
Tworzywo papierowe opracowane przez Sony

Celem Sony jest redukcja plastiku w opakowaniach i zastępowanie go papierem. W 2022 roku użycie plastiku w nowych opakowaniach było 22,2% niższe w porównaniu z 2018 rokiem. Zrobiony z bambusa, włókien trzciny cukrowej i makulatury pokonsumenckiej Original Blended Material znalazł zastosowanie w całkowicie pozbawionych plastiku opakowaniach słuchawek serii 1000XM5 i aparatu ZV-1F.

W całym cyklu życia produktów
Wspólna troska o środowisko
Każdy zakup w promocji Cashback wspiera przyrodę - na zawsze

1% ze sprzedaży produktów biorących udział w akcji będzie przeznaczony na wsparcie Fundacji Las Na Zawsze. Naszym wspólnym celem jest posadzenie 1 ha bioróżnorodnego, liściastego lasu, który nigdy nie zostanie wycięty. Który będzie mógł rosnąć Na Zawsze, jako najlepszy prezent dla przyszłych pokoleń.

Road to Zero | 2050
Użycie tworzywa SORPLAS do produkcji części zależy od okresu produkcji.
Źródło: Sony Sustainability Report 2023, https://www.sony.com/en/SonyInfo/csr_report/
Z wyłączeniem materiałów powłokowych i klejących.
1% od produktów biorących udział w akcji promocyjnej "Cashback" w dniach 4.03-31.03. 1% darowizny zostanie obliczony od kwoty zakupu produktu przedstawionej na paragonie przesłanym w zgłoszeniu.